Minden mező kitöltendő

Si kötés beállitás

Visszaigazol

Folytatódik az olimpiai öröm! Jégkorongozóink az éremért küzdenek!

Jégkorongozóink a negyeddöntőben kiejtették az USA favoritját. Az utolsó másodpercig izgalmas mérkőzést sikerült a mi javunkra fordítaniuk, és 12 év után érmekért játszanak a 2022-es pekingi olimpián! Felnő nekünk egy új aranygeneráció? Az olimpia kezdete A szlovák jégkorongozók a legelején, február 10-én, a finnek ellen mutatkoztak be a pekingi olimpián. Az aranyéremért küzdő Adeptusok 6:2-re legyőztek minket. A további mérkőzések a következők voltak: • Svédország - Szlovákia 4: 1 • Szlovákia - Lettország 5: 2 • Szlovákia - Németország 4: 0 Forrás: TASR Út a negyeddöntőbe A Németország elleni győzelem után megnyílt előttünk az út a negyeddöntőbe. Nagy volt az öröm, mert a szlovák jégkorongozók beverekedték magukat a legjobb 8 csapat közé a pekingi olimpián. A szlovák csapatnak utoljára 2010-ben, a vancouveri olimpián sikerült ez. Akkor negyedikek lettünk. Mindeközben olimpiát rendeztek: • Szocsiban 2014-ben - a Csehország elleni vereség után nekünk nem ment a negyeddöntőig vezető út • 2018-ban Pjongcsangban - a negyeddöntőbe jutás útját az USA blokkolta, a meccs az USA-val kezdődött. Izgalmas találkozót nyitottunk az amerikaiakkal, akik biztosan hittek a sikerükben, a 12. percben szerzett góllal. Ezt követően az amerikaiak két góllal visszaadták nekünk. A szlovákok és jégkorongozóik azonban a végsőkig küzdöttek, és közvetlenül a rendes játékidő vége előtt kiegyenlítő gólt szereztünk. Ebben közrejátszott Rybár Patrik gólból való visszahívása is, játékosaink pedig létszámfölényben voltak. Az elszámolás egy hosszabbításhoz vezetett, ahol nem esett korong a kapuba, majd külön razziákhoz, ahol végül éltünk a lehetőséggel. 3:2-re vertük az USA-t. Mely játékosok szereztek gólt? • Juraj Slafkovský • Marek Hrivík - mindössze 44 másodperccel a rendes játékidő vége előtt szerzett góljának köszönhetően meghosszabbították a mérkőzést • Peter Cehlárik - külön razziában szerzett gólt Forrás: TASR Forrás: TASR Az elődöntőbe jutunk - játszunk Craig Ramsey, a legjobb négy közé vezette csapatunkat a 2022-es pekingi olimpiára. Tartotta csapatát a kapus, Rybár Patrik is, aki olykor a mi szempontunkból nem sikerült lövést fogott. Elődöntő a finnek ellen Az elődöntőben ismét Finnországgal találkozunk, akivel az első meccset játszottuk az olimpián. A találkozó kezdete 2022. február 18-án, pénteken, idő szerint 5:10-kor lesz. Már most elmondhatjuk, hogy a szlovák jégkorongozók biztosan mindent beleadnak majd! Ugyanezen a napon 14:10-kor rendezik a második elődöntő mérkőzést Oroszország–Svédország között. Forrás: TASR Forrás: TASR Forrás: TASR Slovenskooooo, Slovenkoooooo! Heja-heja-heja, Slovenskooooo! Megjelenés dátuma: 2022.02.16. Szerző: Katarína BačíkováForrás: TASR © Szerzői jog fenntartva. Olvassa el még: • Zlatá Petra Vlhová • Bauer Skates: ikon a jégkorcsolyák között